O mě


Jak jsem začala masírovat aneb od cestování k masážím

Už na základní škole bylo mým velkým snem cestovat, proto jsem po ukončení základní školy začala studovat cestovní ruch na střední škole a poté Ekonomickou fakultu se zaměřením na podnikání v cestovním ruchu. Mé představy práce byly v oblasti cestovního ruchu. Ne vždy jsou ale Vaše představy naplněny z nějakých důvodů.

Začala jsem nakonec pracovat v oblasti administrativy, kde moje práce spočívala především v přípravě smluv v oblasti nemovitostí. Jelikož mám ráda pečlivost a systematičnost, práce se mi zamlouvala a nějakou dobu mě uspokojovala. Sen cestování se mi sice v práci nesplnil, ale ve svém volném čase již při studiu jsem procestovala velkou část Asie, kde mě i „Svět masáží“ oslovil. První cesta v roce 2008 vedla do Thajska, kde jsem se s masážemi setkávala na každém rohu. Celková atmosféra moře, západu slunce a do toho volající až otravné výkřiky od krásných Thajek byly tak silné, že jsem neodolala a podlehla rukou thajských masérek.

Zklamání prvním zážitkem

Bohužel prvotní zážitek od místních Thajek nenabyl má očekávaní – ležela jsem v oblečení a na mně seděla Thajka, jejíž hmaty byly dost bolestivé a šťourání loktem do mého těla bylo už na mě až příliš. Zakřičela jsem: „aaaaaau“, to pro masérku ale znamenalo, že ještě svůj hmat zesílila, zasmála se a vesele pokračovala. Měla jsem všeho dost a trpce vydržela do konce s představou, že je to pro mé tělo dobré. Odcházela jsem, jak když mě někdo něčím převálcoval a uvolnění bohužel nepřicházelo. Víckrát už jsem na tuto masáž nešla.

Nevzdala jsem to

I přesto všechno jsem chtěla zažít masáž, která by naplňovala má očekávání. Při další cestě do Asie jsem se vypravila na olejovou masáž s aloe vera a má očekávání splnila. Byla jsem nadšená, měla jsem krásný pocit po celém těle, a v tu chvíli jsem si představovala a přála umět tak krásně masírovat a předávat příjemný pocit ostatním lidem.

A pak to přišlo…

Jednoho dlouhého deštivého dne v práci v kanceláři, kdy jsem koukala oknem na padající kapky jsem si po třech letech v práci řekla: „ A dost! Už mě nebaví jen sedět na židli a koukat celý den do počítače a psát smlouvy.“ Zjistila jsem, že už mi to nepřináší ten celkový pocit uspokojení. Vzpomínala jsem na krásnou atmosféru zemí v Asii, na zapadající slunce nad mořem a zejména na tu nádhernou masáž, kterou jsem tam absolvovala. Najednou jsem cítila potřebu změny. Přihlásila jsem se proto na rekvalifikační masérský kurz do Hradce Králové a začala s kurzem, kde po absolvování jsem získala osvědčení pro sportovní, rekondiční a regenerační masáže.

Od myšlenky po realizaci

Po absolvování kurzu jsem po krátké době odpověděla na inzerát hledající masérku a začala jsem aktivně masírovat v salónu v Pardubicích, zaměřila jsem se především na relaxační masáže, při kterých jsem chtěla a chci předávat lidem pozitivní energii a posílit tělesné i duševní zdraví člověka.

A jelikož miluji moře a lákají mě exotické dálky, dočetla jsem se také o Havajské masáži, která mě už textem hodně oslovila. Na kurzu jsem zjistila, jaká perla mezi masážemi to je. Jedná se o techniku masáže zejména předloktím a člověk by neřekl, jak úžasný pocit to vyvolá, připadalo mi, že mě nemasíruje jeden masér ale minimálně dva J.

Od mala jsem měla ráda, když mi někdo česal vlasy, hladil tvář, a tak mě oslovil kurz indické masáže hlavy. Sice znám lidi, kterým je dotek do vlasů od jiných lidí nepříjemný, přesto jsem s kurzem neváhala, a chtěla ho odborně vyzkoušet. V rámci tohoto kurzu jsem se naučila masírovat nejen obličej a hlavu, ale součástí tohoto kurzu byla také masáž šíje, ramen, krku a uší.

Jsem milovník tepla a cestování, ale je mi jasné, že zimu u nás nevymažu, proto jsem přemýšlela, jaká masáž by mi byla příjemná i v období zimy. Zkušení klienti masáží i odborníci mi poradili lávové kameny. Zpočátku mě to nenadchlo, protože mi nepřišlo osobní masírovat kameny. Po absolvování kurzu jsem ale rychle změnila názor. Hřejivý pocit, který se mi rozléhal po celém těle i příjemný tlak kamenů mě přesvědčil, že jsem se rozhodla správně.

Závěrem

Svět masáží je rozsáhlý obor a stále je v něm se co učit. Mě v současné době oslovuje lymfomasáž, která má především ozdravný, detoxikační, ale i relaxační a kosmetický účinek. Takže hurá do toho! Mám se na co těšit 🙂

Těším se na Vaši návštěvu.

Petra Michálková